SunVital® Natural KIDS FormulaBol vytvorený zo 100% prírodných ingrediencií, ktoré podporujú formujúcu sa imunitu dieťaťa, pomáhajú v boji proti chrípkovým ochoreniam a prechladnutiu, ale taktiež aj poskytujú všetko pre správny rozvoj všetkých systémov orgánov v tele. 

Zloženie:

🍇 Šťava z ovocia z červeného hrozna - má tonizujucé účinky, baktericídne a expektoračné vlastnosti, znižuje hladinu cholesterolu v krvi. 

Hrozno obsahuje veľké množstvo vitamínov potrebných pre človeka:
*Vitamín A (retinol) - vídenie, stimuluje rast a vývoj
*Vitamín B1 (tiamín) - je nevyhnutný pre normálny rast a vývoj a pomáha udržiavať správnu prácu srdca, nervového a tráviaceho systému.
*Vitamín B2 (riboflavín) - je potrebný na tvorbu erytrocytov, protilátok, na reguláciu rastu a reprodukčných funkcií v tele. On tiež je nevyhnutný pre zdravie pokožky, nechtov, rast vlasov a všeobecne pre zdravie celého organizmu, vrátane funkcie štítnej žľazy.
*Vitamín B3 (niacín alebo PP) - krvné cievy.
*Vitamín B5 (kyselina pantoténová) - je potrebný na výmenu tukov, sacharidov, aminokyselin, syntéza esenciálnych mastných kyselín, cholesterolu, histamínu, acetylcholínu, hemoglobínu.
*Vitamín B6 (pyridoxín) - zvyšuje účinnosť mozgu, zlepšuje pamäť a náladu, má priaznivý vplyv na centrálny a periférny nervový systém, zvyšuje fyzickú a mozgovú pracovnú kapacitu.
*Vitamín B9 (kyselina listová) - nevyhnutný pre rast a vývoj krvného a imunitného systému.
*Vitamín C - antioxidant
V zložení taktiež mangán, horčík, kremík, chróm.

🍓 Šťava z plodov ostružiny - vzdialený príbuzný malín. Od staroveku, ostružina bola známa nielen ako chutné jahody, ale aj ako užitočná liečivá rastlina. Staroveký grécky lekár, otec medicíny Hippocrates, používal ostružinu ako liek. Je tiež nemožné preceňovať extrémne bohatý obsah v ostružine celého komplexu vitamínov: A, B1, B2, B5, B6, B9, C, E, PP, ako aj celý súbor chemických prvkov: draslík, sodík, horčík, Vápnik, mangán, železo, zinok, meď.

🌺 Šťava z ruže šípkovej - podľa svojho chemického zloženia, rastlina, obsahujúca veľké množstvo živín - vitamíny, ako sú C, A,B1, B2, K, P atď., Okrem toho zahŕňa organické kyseliny a minerály, ako aj flavonoidy a cukor, v semenách vresu (ruže šípkovej) - vanilín. Všetky tieto prvky dávajú vresu také vlastnosti: protiinfekčné, regeneračné, laxatívne (prehaňajúce) a iné liečebné vlastnosti, jeho konzumácia má ochranný a osviežujúci účinok na telo.
Vďaka veľkému obsahu v ruži šípkovej vitamínu C, používa sa ako prevencia proti prechladnutiu a infekčným chorobám.
Tiež ruže šípkové sú užitočné pri vysokej teplote a horúčke, používajú sa po prenesenej chorobe. Vďaka vitamínu C sa tiež používa na skoré hojenie rán.

🍯 Med - potvrdil svoje antimikrobiálne, antibakteriálne, antivírusové vlastnosti.
Obsahuje vitamíny B1, B2, B6, E, K, C, karotén (provitamín vitamínu A), kyselina listová.

🍇 Výťažok z plodov bazy čiernej - obsahuje organické kyseliny (vínna, octová, citrónová, askorbová, valerová, cukor, fruktóza, glukóza,
sacharóza, taníny, rozpustný pektín, tyrozín, draselné soli a
antokyanínové glykozidy, retinol. Vlastnosti:

  • - protizápalové
  • - mierne expektoračné
  • - imunostimulácia
  • - antipyretikum
  • - diuretikum
  • - upokojujúce
  • - ľahký preháňajuci účinok

🍑 Výťažok z plodov malpigie (aceroly) je jedným z najbohatších zdrojov vitamínu C. Každá jahoda aceroly - mini továreň na výrobu vitamínu C - 30-80 krát viac ako v citrónoch a pomarančoch. Okrem vitamínu C obsahuje vitamíny A, PP, B1, B2, B5, B6, B9.
Mikroelementy - draslík, vápnik, železo, horčík, meď, sodík, selén, fosfor, zinku.
Vitamín C je pre ľudské telo životne dôležitý. Reguluje zrážanlivosť krvi, podporuje asimiláciu železa, zúčastňuje sa syntézu Kolagénu - bielkovina, ktorá hrá dôležitú úlohu v štruktúre kože, šliach, kostiach a iných spojivových tkanív. Vitamín C posilňuje imunitu, má antioxidačné pôsobenie - chráni bunku pred účinkami voľných radikálov, ktoré narušujú výmenu kyslíka v tele a sú schopné vyvolať rakovinu.

🏅 Patentovaná (vyhradená) formula organického zinku - zinok - druhý najdôležitejší
(po železe) mikroelement v našom tele. Každá bunka potrebuje jeho na správne delenie (práca 300 enzýmov je práve regulovaná zinkom). Tento nenahraditeľný prvok si zaslúžil zvláštnu pozornosť a urobil si kariéru v kozmetickom priemysle - vplyv na kožu, nechty, vlasy. Legendárna egyptská kráľovná Kleopatra, vďaka kúpaniu v kozie mlieko (bohaté na zinok) zostala dodnes symbolom neprekonateľnej krásy.

A čo zdravie?
Ukazalo sa, že zinok pomáha aktivovať tie časti mozgu, ktoré sú zodpovedné za
informácie o chuti a zápachu. Problémy s prácou týchto pocitov sú spojené s nedostatkom zinku v tele. Preto jednotlivci trpia poruchami chuti a dokonca aj anorexiou (!), im predpisujú lieky, ktoré obsahujú zinok, a špeciálnu zinkovú diétu. Zinok je prítomný v časti mozgu zodpovednej za spomienky a pamäť. Čím vyššia jeho úroveň v tele, tým lepšia je duševná schopnosť.
Zinok stimuluje imunitu. Preto je to zinok, spolu s vitamínom C, najdôležitejší spojenec človeka v boji proti chladu a chrípke.
Oči potrebujú vitamín A a je to zinok, ktorý udržuje optimálnu hodnotu a množstvo v krvi vitaminu A, reguluje spotrebu tkanív. Aby zbaviť sa podráždenia očí a jednoducho posilniť zrak, stačí, aby ste užili 30 mg zinku denne na jeden mesiac.
Predpokladá sa, že úmrtnosť chlapcov je vyššia ako u dievčat. Vedci považuju , že dôvodom je veľká potreba mužského tela v zinku. Zvlášť dôležité je zabezpečiť potrebu plodu v zinku počas prvých 3 mesiacov tehotenstva, keďže vývoj placenty počas tohto obdobia si vyžaduje významné
zásoby nerastných surovín. Počas tejto doby sa žena sťažuje na zmenu chuti a zápachu. Je to však dôsledok nedostatku zinku v chuťových pohárikoch a v receptoroch nosnej dutiny. Keď sa formuju
pohlavné orgány chlapcov, ich telo potrebuje zvýšené množstvo zinku. Dievčatá potrebujú zinok oveľa menej - len pre celkový rast a rozvoj.

🌸 Extrakt Pelargonie africkej - používa sa predovšetkým pri akútnych a chronických infekčných zápalových ochoreniach horných dýchacích ciest.

🌰 Výťažok z tekvicových semien - bohatý na bielkoviny, vlákninu, železo, meď, horčík,
mangán a fosfor, rovnako ako aminokyseliny, ako je arginín a kyselina glutámová. Obsahujú tiež vápnik, draslík, zinok, selén, kyselinu listovú a niacín. Tekvicové semená tiež obsahujú linolénovu
kyselinu, ktorá posilňuje tepny. Tekvicové semená sú bohatým zdrojom železa, vitamínu E, lecitínu, cholínu, luteínu, cucurbitínu, esenciálne aminokyseliny, vláknina, esenciálných mastných kyselín vo vyváženej prírodnej forme.
Tieto látky podporujú prácu genitourinálneho, kardiovaskulárneho a imunitného systému, pečeň a gastrointestinálny trakt, spôsobujú zníženie hmotnosti, zdravie kože (obzvlášť účinné pri akné).
Antihelmintné a antidiabetické vlastnosti tekvicových semien sú už dávno známe.
Taktiež tekvicové semená boli obzvlášť známe vďaka zinku.

🌱 Výťažok z cesnaku - má pozitívny vplyv na fungovanie respiračného , tráviaceho a nervového systému, posilňuje imunitnú obranu organizmu, priaznivo ovplyvňuje rast a delenie buniek, čim ma
omladzujúci účinok, pozitívne ovplyvňuje kardiovaskulárny systém.
Cesnak sa často nazýva prírodné antibiotikum. Cesnak znižuje krvný tlak a pôsobí ako regulátor obsahu cukru v krvi.

🌿 Extrakt listov pravenky latnatej - má antivírusový a imunostimulačný účinok, je schopný vyvinúť protizápalový, hepatoprotektívny, antibakteriálny účinok.


Indikácie pre použitie:

- Katarálne ochorenia (prechladnutie)
- bronchitída a pneumónia, suchý kašeľ
- zvýšená teplota
- ochorenie obličiek (pyelonefritída, urolitiáza atď.), cystitída
- reumatizmus, polyartritída
- Zápcha
- ochorenia sprevádzané zadržiavaním tekutín v tele.

Dávkovanie :

2-4 roky - 2,5 ml preventívna dávka.
Nad 4 roky - 5 ml denne

Cena : 16,50 €

Kúpiť viete tu:

https://regeneraciazdravia.myduolife.com/shop/products/1/639,sunvital-natural-kids-formula.html?__language=cs