COLLAGEN

DuoLife Collagen

neobsahuje konzervačné látky ani geneticky modifikované výrobky.

100 % prirodzený, kompletný, tekutý kolagén

Tekutý Collagen obohatený antioxidantmi pomáha:

 • pokožke udržať si pevnosť a pružnosť,
 • chráni ju pred predčasným starnutím a dbá o zdravé vlasy a nechty

Vitamín C z výťažku z aceroly podporuje produkciu kolagénu, ktorý zabezpečuje optimálny stav kĺbových chrupaviek a kostí.

Collagen je najdôležitejšou bielkovinou v ľudskom organizme a hlavnou zložkou spojovacieho tkaniva. 

Kolagénové vlákna sú základným stavebným kameňom kože, šliach, kostí , kĺbov, nechtov, očnej rohovky, lymfy a ciev. Bohužiaľ s vekom strácajú produktívne bunky svoju schopnosť produkovať a obnovovať kolagénové vlákna.

Zároveň aj vystavovanie pokožky vysokým či nízkym teplotám, nadmerná záťaž alebo UV žiarenie, ničí naše kolagénové vlákna, a preto pokožka u ľudí intenzívne sa opaľujúcich rýchlejšie starne, je vráskavá a stráca pružnosť. Efektom chýbajúceho kolagénu v organizme je mimo iné pokles očných viečok, podbradok, hlboké vrásky na čele, mimické vrásky, lámanie nechtov, slabé vlasy bez lesku, suchá a podráždená pokožka, nepríjemné bolesti kĺbov a chrbtice.


Čo môžeme očakávať od používania kolagénu v tekutej forme? 

 • spomalenie procesu starnutia  
 • efekt prirodzeného liftingu a napnutia,
 • omladenie tváre 
 • zníženie viditeľnosti vrások
 • zníženie viditeľnosti strií a celulitídy
 • celková regenerácia a revitalizácia 
 • výživa vlasov 
 • regulácia menštruačného cyklu 
 • pomáha regulovať telesnú hmotnosť 
 • viaže vodu v pokožke 

omladenie (kys. hyaluronová viaže viac ako 250 ml vody než sama váži)

Mango je zdrojom vitamínov, ktoré pozitívne vplývajú na kondíciu pokožky. Rastlina obsahuje glykozid - magniferín, ktorý má antioxidačný účinok. Vzhľadom na silné antioxidačné vlastnosti a schopnosť nivelizácie negatívneho vplyvu žiarenia UV na pokožku, je v širokom rozsahu využívaný v kozmetike.

Morský kolagén má veľmi podobnú štruktúru ako ľudský kolagén. Jeho základnou funkciou v organizme je stavba chrupaviek a zlepšenie stavu kĺbov. Dodatočne zohráva
dôležitú úlohu v procese hojenia sa rán a regenerácie tkaniva. Jeho prítomnosť zaručuje pružnosť a hebkosť pokožky.

Glukosamín sulfát z kôrovcov je látkou, ktorá podporuje činnosť opornej sústavy. Je súčasťou chrupaviek a tekutiny, ktorá vyplňuje kĺbové púzdra a vďaka ktorej sa zvyšuje ich odolnosť voči preťaženiu. Zároveň stimuluje syntézu chrupavky.

Chondroitín sulfát umožňuje regeneráciu povrchovej vrstvy stavov. Pôsobí ako magnet, ktorý vychytáva vodu i výživné substancie a dodáva ich do kĺbovej chrupavky. Okrem toho uľahčuje implantáciu vápnika do kostí, čo sa odráža v odolnosti kĺbov a kostí.

Acerola je bohatým zdrojom vitamínu C, ktorý podporuje syntézu kolagénu. Prispieva k získaniu hladšej a žiarivej pokožky, podporuje imunitný systém organizmu a hojenie rán.

Praslička roľná je cenným zdrojom flavonoidov, draslíka a kremíka, ktorý účinne zabraňuje šediveniu vlasov, posilňuje slabé nechty a vlasy. Okrem toho zlepšuje pružnosť spojovacieho tkaniva a kostí.

Žihľava je zdrojom kremíka, ktorý vplýva na metabolizmus a stav vlasov a nechtov. Zlúčeniny kremíka, ktoré sa v žihľave nachádzajú, udržujú vhodnú pružnosť a odolnosť pokožky, väziva, kostí a slizníc. Kremík je potrebný v syntéze kolagénu, vplýva na štruktúru a regeneračné možnosti tkaniva.

Výhonky bambusa sú prirodzeným zdrojom kremíka, ktorý obnovuje pevnosť a pružnosť kolagénových a elastínových vlákien, čím predchádza poškodeniu kostného a chrupavkového tkaniva. Bambus obsahuje nezvyklé množstvo kremíka až 75 %. Mastné kyseliny, ktoré obsahuje, prirodzene rozpúšťajú provitamín A a vitamín E, teda silné aminokyseliny, ktoré pôsobia v pokožke a dávajú viditeľný efekt v podobe navlhčenej, hladkej a mladej pleti, ako aj zdravých silných vlasov a nechtov.

Kyselina hyaluronová vplýva pozitívne na činnosť kĺbov. Vďaka nej má synoviálna tekutina náležitú pružnosť a viskozitu. Vplýva na stav pokožky, posilňuje jej bunky a podporuje regeneráciu tkaniva. Zaisťuje hydratáciu organizmu i hlbokých vrstiev pokožky z vnútra,, spomaľuje proces starnutia a podporuje jej vhodné navlhčenie a pružnosť.

Odborné stanovisko o Collagene
"Ak si chceme udržať mladý vzhľad a optimálny zdravotný stav, ako aj fyzickú kondíciu, je potrebné pochopiť, aká dôležitá je hydratácia a pružnosť vnútorných orgánov i pokožky, vlasov a nechtov. S postupom veku sú tkanivá čoraz krehkejšie, o. i. tým, že majú čoraz menšie množstvo kolagénu. Prirodzený DuoLife Collagen obohatený o. i. o antioxidanty, kremík a kyselinu hyaluronovú je dokonalým riešením na väčšinu problémov organizmu, ktoré sa spájajú s plynutím času a jeho nechcenými dôsledkami".
Dr. Piotr Kardasz predseda vedeckej rady DuoLife.


Odporúčaná dávka = 25 až 50 ml jedenkrát denne

Objem = 750 ml

Forma = tekutá

Upozornenie: Po otvorení uchovať v chladničke, spotrebovať do 30 dní . Pred použitím pretrepať . Nepiť z fľaše.


Kúpiť môžete tu :
https://achim.myduolife.com/shop/products/1/317,3,duolife-collagen.html